Aktuality přihlášení k odběru novinek

Na táboře vlčat na Kvíčalce

večerní nástupPrvní dva prázdninové týdny letos táboří na Kvíčalce 1. oddíl vlčat. V sobotu 6. července 2019 jsme s oldskauty rádi přijali pozvání na večerní táborák a vypravili se na návštěvu tábora. Zúčastnili jsme se večerního nástupu, kde mladí táborníci rozdělení do čtyřech táborových družin hodnotili se svými vedoucími a rádci denní program včetně výsledků celotáborové hry, která má letos pirátské téma. Po setmění pak byl zapálen první letošní táborák, u kterého jsme si společně zazpívali a pobavili se svéráznými vlčáckými scénkami. Počasí tábořícím zatím přeje a z toho, co jsme viděli a slyšeli, lze usuzovat, že jsou spokojeni a letní tábor si užívají. (Jessie, 7.7.2019)
» fotografie z návštěvy tábora a krátké video z táboráku komentáře

^

Cesta na severozápad 2019

spokojená účastnice :-)Po devatenácté jsme v neděli 9. června 2019 organizovali pro veřejnost cyklistickou Cestu na severozápad. Počasí bylo luxusní, organizačně vše klaplo a na trať mezi Udánkami a Hřebečským hřebenem se vydalo pěkných 91 účastníků. Na patnácti traťových kontrolách na ně čekal pestrý program - podle ohlasů se nenudili ani děti ani dospělí. Letošnímu nejmladšímu aktivnímu účastníkovi byly čtyři roky, nejstaršímu šestapadesát. Na organizaci se podílelo 38 pořadatelů. Děkuji jim za zodpovědný přístup i odvedenou práci (že si jí cení i účastníci, se můžete sami přesvědčit ze zápisů v návštěvní knize) a děkuji i všem, kteří s námi letos na Cestu vyrazili. Vždyť jejich účast a spokojenost jsou pro nás pořadatele nejlepší odměnou. (Jessie, 11.6.2019)
» celý článek, fotografie, návštěvní kniha aj. komentáře

^

Borůvky a Tygřice vyzdobily klubovny

Borůvky a Tygřice vyzdobily klubovnyKdyž byl náš skautský Barák nedávno tak hezky uklizen, chtěly jsme přidat i nějakou výzdobu. Proto jsme na okna v každé klubovně i na schodišti daly závěsné kytičky, které jsme vyráběly na schůzce Borůvek a Tygřic. A povedlo se! Úklid i výzdoba byly pochválený na květnové střediskové radě samotným střediskovým vedoucím :-) (Lenča, 22.5.2019)
» fotografie výzdoby komentáře

^

Jarní úklid kluboven

brigádnické selfíčkoPoděkování všem roverům (i neroverům), kteří strávili sobotní dopoledne 20. dubna úklidem na Baráku. Odvedli skvělou práci a Barák je opět čistý. Jak můžete vidět na fotkách, brigádníci tam skoro nechali ruce :-). Do prostoru záchodu přibyla polička plná různých přípravků na úklid (které teď jistě budeme všichni využívat ;-), stejně jako sušák na hadry. Ještě jednou moc děkuji všem, kteří přišli a jakýmkoliv způsobem přiložili ruku k dílu! (Simča, 25.4.2019)
» fotografie z akce komentáře

^

Výprava 1. a 2. oddílu do Moravského krasu

účastnické foto v JáchymceNa Zelený čtvrtek 18. dubna 2019 jsme se vypravili do okolí Adamova. Po cestě autobusem a vlakem jsme odtud okolo osmé hodiny vyrazili proti proudu Křtinského potoka, který se proplétá hlubokým, místy skalnatým údolím. Jedna ze zastávek naší cesty se nacházela u staré vysoké pece v Josefově. Po dalších pár stovkách metrů jsme doputovali k jeskyni Jáchymka, kterou jsme prozkoumali. Po modré značce jsme pokračovali k Býčí skále a očekávanému Kostelíku. Zde nás ale čekalo zklamání. Vše bylo kvůli hnízdění chráněného sokola stěhovavého obehnáno páskou zakazující vstup. Respektovali jsme toto nařízení a oblíbenou průlezku Kostelíkem jsme oželeli. Po hodince chůze do kopce jsme dorazili k Máchovu památníku. Následovala velká přestávka, svačina, odpočinek a hry na nedalekém plácku. A pak už sestup po žluté zpět do Adamova a cesta domů. Na výpravě bylo za 1. oddíl 22 vlčat, 3 rádci do 18 let a 5 dospělých, z 2. oddílu pět osob. Počasí bylo až na ranní chlad přímo ukázkové, a tak všichni byli s výpravou spokojeni. (Aladin, 24.4.2019)
» celý článek a fotografie z akce komentáře

^

Naši činnost podporují: